O Hodowli

 Witam Serdecznie w hodowli „Szczęście Ty Moje”.

           Berneński pies pasterski to rasa w której zakochałam się wiele lat temu, ale dopiero w 2003 roku warunki domowe pozwoliły mi na zakup psa, a raczej suczki o imieniu:
Beta z Przemożnej Chętki.

           Natomiast w 2004 roku spełniło się moje marzenie – własna hodowla Berneńskich Psów Pasterskich. Przydomek hodowlany został zarejestrowany przez Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce 1 grudnia 2004 roku pod numerem 4402/S. W Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI) hodowla jest zarejestrowana pod numerem 1422/06.

           W grudniu tego samego roku przybył do mojej hodowli, aż z Belgii, piesek: Dracoh van’t Pachthof. Następny krok to sprowadzenie do hodowli, w 2006 roku, suczki z Francji – Basmy des Hautes Vernades. W roku 2009 nastąpiły zmiany w naszej hodowli. W lipcu zamieszkały z nami dwie Słowenki: Ginnger Rose from Orsina’s Land i Hocus Pocus from Orsina’s Land. I tak rozrastało się moje międzynarodowe towarzystwo. Aż do pewnego momentu… w sierpniu 2009 roku niespodziewana i ciężka choroba bardzo szybko zabrała nam naszego Dracusia. Długo nie mogliśmy pogodzić się z tą stratą… I tak, trochę niespodziewanie, w drugiej połowie stycznia 2010 roku zamieszkał u nas Kennedy Berneńskie Ranczo.

             Wiem, że właściciele szczeniąt z mojej hodowli są równie zakochani w tej rasie tak jak ja. Życząc tego samego wszystkim Internautom i przyszłym posiadaczom berneńczyków zapraszam do zaglądania w każdy, nawet najmniejszy, kącik mojej strony. Zapewniam, że będzie ona ozdabiana zdjęciami piesków i aktualizowana tak często jak będzie to możliwe.

 

Pozdrawiam

Wanda Czaplewska